Stymuluje porost włosów

czwartek, 27 maja 2010

Zdrowie a chęć do życia



Cały świat jest w naszej głowie. Czego nam brakuje? Chęci do życia, energii życiowej, różnie to można nazwać.

Jak powstaje chęć do życia? Na podstawie fizjologii, na podstawie zrównoważenia organizmu, tzn. nasza duchowość zależy od dobrego funkcjonowania naszego organizmu jako maszyny biologicznej. Jeśli nie ma normalnie funkcjonującego ciała – nie ma chęci do życia.

Niektórzy szukają „chęci do życia” w używaniu i nadużywaniu alkoholu. Ale w ten sposób uzależniają się od niego. Na początku niewielka ilość alkoholu powoduje powstanie takiej „chęci do życia”. Lecz z czasem dawka alkoholu rośnie, a „chęć do życia” się zmniejsza, bo pogarsza się stan fizyczny naszego organizmu. Tracimy zdrowie, tracimy równowagę fizjologiczną. W sposób podobny, lecz w mniejszym stopniu, działa kawa. W większym stopniu – narkotyki.

Cały świat jest w naszej głowie. Ma na to wpływ przeważnie nasze zdrowie. Największą chęć do życia mają dzieci. Jeżeli mamy „chęć do życia”, znajdziemy wyjście z każdej, najgorszej nawet sytuacji życiowej, jeśli zaś nie mamy – „płyniemy z prądem życia”, nie mamy sił, aby wyjść z trudnej sytuacji.

Dlaczego to piszę?

Chcę przekonać Państwa, że podstawą całego naszego świata wewnętrznego jest nasze zdrowie fizyczne, które pozwala normalnie funkcjonować naszemu mózgowi, naszemu umysłowi. Nawet kaleka może mieć „chęć do życia”, jeśli kalectwo powstało na skutek wypadku lub przekazane zostało przez rodziców, genetycznie.

Sergey Karpov i Wiera Chmielewska 



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz