Stymuluje porost włosów

środa, 26 maja 2010

Jaka jest właściwa kolejność spożywania produktów?



Powiedzenie: Bóg stworzył pożywienie, a diabeł kucharza – ma w dzisiejszym świecie pełne uzasadnienie. Potrafimy stworzyć kulinarne i wizualne cuda oraz „niebo w gębie”, lecz w ogromnej większości przypadków (niestety…) są to bomby z opóźnionym zapłonem w kwestii zdrowotnej. 

Wiedza w zakresie tego, co spożywamy, pozwala na unikanie zarówno „sensacyi” w układzie pokarmowym, jak również dość poważnych schorzeń powstających z czasem, podczas spożywania produktów w niewłaściwej kolejności.

To, co spożywamy, dzieli się na: białka, tłuszcze i węglowodany. Każdy z tych składników występuje w wielu różnych odmianach, lecz, najogólniej rzecz ujmując, każda grupa na swój charakterystyczny czas trawienia i pozostawania w żołądku:

- węglowodany – od 0,5 (tzw. „szybkie” węglowodany – cukier, miód) do 2 godzin (kasze),
- tłuszcze – 3 do5 godzin,
- białka – 6 do 8 godzin.

Wynika z tego dość jasno, iż należy najpierw zjadać węglowodany, ponieważ jeśli zjemy je na końcu, to zaczną fermentować i gnić w jelitach zanim „przepchną się” dalej, zablokowane przez niestrawione białka.

A więc sensowne jest najpierw zjeść ciastko z kawą, a potem obiad. Najpierw deser, potem surówka z ziemniakami, a potem schabowy z surówką.

Nigdy owoców po obiedzie! Gniją i fermentują, zalegając w jelitach.

Krzysztof Abramek
Przez żołądek do sukcesu. 99 sposobów dbania o swój żołądek



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz